Украина Власновирощена продукція-кодекси та нормативи

irinka

Новичок
Доброго дня! Юридична особа,система оподаткуванння-Фіксований сільськогосподарський податок(спецрежим), продаємо власновирощену продукцію, податківці заставляють нас відокремлювати в накладних відеречка (в яких продаємо) від капусти , і відповідно в спецдекларації показувати власновир. прод. а в загальній відеречка.На відеречках ми нічого не заробляємо. Списую на 23 рах. (вирощування та зберігання), так само як сіль, етикетки, електроенергію, опл.праці..ітд. Контрагенти яких ми не хочемо втрачати відмовляються приймати накладні де відокремлені відра та продук., пропонувала писати в кілограмах а не в штуках(відер.), відмову мотивують тим, що як тоді бути їм з відеречками, поставлять на прихід а далі що? Поскільки 23 рах. призначений для узагальнeння інформації про витрати нa виробництво продукції, відображають фактичну виробничу собівартість завершеної виробництвом продукції; я не розумію чому ми повинні відділяти.. В якому КОДЕКСІ та по яким НОРМАТИВАМ шукати відповідь? Чи ПРАВОМІРНО нас заставляють це робити, тому що сказали що потрібно мені відділити ще з продажу 2014р., відповідно це -штрафи. Я в бухгалтерії-початківець, можливо ще багато чого не знаю, надіюсь на розуміння. Дякую.
 

irinka

Новичок
Ось яку відповідь надали на одному з форумів Головне управління ДФС у ______ області:
Якщо собівартість відеречок не включається в загальну суму реалізації товару, тобто капуста в відеречках реалізується без врахування ціни відеречок, то продавцю непотрібно розділяти дану накладну на капусту та відеречка.

Також продавцю необхідно окремо виписати податкову накладну з визнанням умовної реалізації відеречок не нижче звичайної ціни у разі якщо відеречка придбані з ПДВ.

Якщо в накладній на реалізацію сільськогосподарських товарів собівартість відеречок включена в загальну суму реалізації капусти, то відеречка необхідно виділити окремою накладною оскільки вони не являються сільськогосподарською продукцією відповідно ст. 209.7 Кодексу.
Можливо комусь допоможе відповідь, на жаль все таки потрібно відділяти((
 
Сверху