Вакцинопрофілактика як ефективне рішення для захисту поголів'я

Vetline Agroscience

Новичок
Відомий усім «батько сучасної медицини» Гіппократ сказав, що хворобу легше попередити, ніж лікувати. Цей вираз однаково актуальний і для ветеринарної медицини, особливо коли питання стосується інфекційних хвороб, які виникають неочікувано, розповсюджуються швидко, і наносять значні збитки галузі тваринництва.
Одними з найпоширеніших захворювань є респіраторно-генітальні та шлунково-кишкові, що викликані вірусними агентами, а саме: вірусами парагрипу-3, інфекційного ринотрахеїту, вірусної діареї, респіраторно-синцитіальної інфекції ВРХ. Поява цих вірусів у господарствах і на фермах може характеризуватися їх змішаним перебігом, а також асоціацією з патогенними мікроорганізмами, що ускладнює як діагностику цих хвороб, так і лікування хворих тварин.
Збитки від цих захворювань складаються із загибелі та вимушеного забою молодняку, зниження репродуктивної функції корів та їх продуктивності, отримання неякісної та вибраковка контамінованої спермопродукції від бугаїв-плідників, і звичайно, витрати на лікування хворих тварин.
Доволі часто відмічають сезонність цих захворювань: спалахи реєструють у осінньо-зимовому та зимово-весняному періоді при несприятливих погодних умовах. Стрес-фактори, такі як зміна раціону, переміщення тварин, отелення, відйом телят і т. ін. також провокують виникнення вищезазначених хвороб.
Крім того, збудники інфекційного ринотрахеїту та вірусної діареї характеризуються здатністю до персистенції, внаслідок чого перехворілі тварини, після зникнення клінічних ознак, продовжують виділяти вірус у зовнішнє середовище і являються джерелом інфекції.
Для запобігання появи цих захворювань необхідно не тільки дотримуватись правил утримання і годівлі тварин, графіку дезинфекції, і проводити диспансеризацію тварин, але й використовувати засоби специфічної профілактики, тобто вакцинувати поголів’я. Використання вакцин дає змогу максимально знизити захворюваність у стаді (або зараження окремих тварин), що означає відсутність спалаху інфекцій і зниження економічних збитків до мінімуму.
На сьогоднішній день ринок імунобіологічних препаратів представлений живими та інактивованими, моно-, бі- й комплексними вакцинами, які вміщують як вірусні, так і бактеріальні антигени. Наразі широкого вжитку набули інактивовані комплексні вакцини. Тож завдяки цьому сучасний фермер має змогу ефективно і безпечно для поголів’я і навколишнього середовища контролювати епізоотичну ситуацію в господарстві, та отримувати екологічно безпечну тваринницьку продукцію, вільну від вірусних патогенів, які можуть негативно впливати на здоров’я людей.
Піклуйтеся про здоров’я ваших тварин та заздалегідь проводьте вакцинацію.
 
Последнее редактирование модератором:
Сверху